Sosyal Bilimler Etik Komisyonu

Son Başvuru Tarihi: 23 Kasım 2021
Toplantı Tarihi: 25 Kasım 2021

Sosyal Bilimler Etik Komisyonu

Son Başvuru Tarihi: 09 Kasım 2021
Toplantı Tarihi: 11 Kasım 2021

Etik Komisyonları İşleyiş Şekli
Yakın Doğu Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Etik Kurulu’na bağlı çalışan Eğitim Bilimleri Etik Komitesi, Sosyal Bilimler Etik Komitesi ve Fen Bilimleri Etik Komitesi düzenli olarak toplanıp başvuruları değerlendirmektedirler. Yapılan başvurulara en geç 30 gün içinde yanıt verilecektir.

İnsan, hayvan, bitki ve/veya yerküreden birincil veri toplayacak herkesin etik kuruluna başvurması gerekmektedir. Eğer çalışmanız bu kapsamda değil ise bu formu doldurup gerekli enstitüye göndermeniz gerekmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Etik Kurulu’na bağlı çalışan Eğitim Bilimleri Etik Komitesi, Sosyal Bilimler Etik Komitesi ve Fen Bilimleri Etik Komitesi düzenli olarak toplanıp başvuruları değerlendirmektedirler. Yapılan başvurulara en geç 30 gün içinde yanıt verilecektir. Başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

Etik izin başvurusu yapmak için başvuru sahiplerinin aşağıdaki formu elektronik olarak doldurarak, baek@neu.edu.tr adresi üzerinden göndermeleri gerekmektedir. Lütfen ilgili belgeleri de başvuru formuna eklemeyi unutmayınız (görüşme soruları, aydınlatılımış onam formu, bilgilendirme formu vb.). Başvuru gönderilirken tüm belgeler tek bir PDF dosyası olarak birleştirilmelidir. Başvuru sahipleri en geç 30 gün içerisinde sonuç ile ilgili olarak bilgilendirilecektir.

Etik kurulundan onay almış olan ve araştırmanın verileri Yakın Doğu Üniversitesi ve okullarında toplanacak olan çalışmalarda, veri toplanmadan önce Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nin de onayı sefaye.sevik@neu.edu.tr adresine başvuruda bulunularak alıması gerekmektedir.

Başvuru Formu’nu indirmek için buraya tıklayınız. / Evrak listesi formunu indirmek için buraya tıklayınız

Aydınlatılmış onam ve bilgilendirme örneği formu için buraya tıklayınız.

Hayriye KOCACAN
Yakın Doğu Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Etik Kurul Sekreterliği
Telefon: 0392 675 1000 / 3044
E-posta: baek@neu.edu.tr